Rubriky
Fotbalové kluby

1. FC Slovácko

Název fotbalového týmu 1. FC Slovácko tato štika ligy a účastník skupiny Evropské konferenční ligy sice nenese dlouho, jeho historie je ale o poznání bohatší a sahá až do roku 1927, kdy byl fotbalový klub založen pod názvem SK Staré Město. Nutno říci, že existenci tamního fotbalového týmu zaznamenali fotbalová odborníci poprvé patrně až roku 1978, kdy se mu podařilo postoupit do divize, zatímco do té doby se pohyboval výhradně v krajských fotbalových soutěžích.

Zásadní zlom představovalo spojení s firmou Synot

Klíčový mezník v historii klubu představoval rok 1994, kdy se v místní kopané začala angažovat firma Synot. Již roku 1997 se podařilo týmu postoupit do druhé ligy, roku 2000 potom Synot postoupil do 1. ligy a došlo ke sloučení se Slováckou Slavií Uherské Hradiště. Nováčkovský elán dovedl mužstvo hned v prvním ročníku ligy do tehdejšího Intertoto cupu, takže si hráči mohli poprvé vyzkoušet mezinárodní soutěž. V říjnu roku 2003 pak došlo k otevření nového stadionu s kapacitou 8 121 míst, který poskytl klubu spolehlivé zázemí.

Od roku 2004 1. FC Slovácko

Turbulentní počátek tisíciletí spojený s řadou korupčních kauz měl za následek, že fotbal opustila společnost Synot, takže od roku 2004 nese klub současný název 1. FC Slovácko. S odchodem hlavního sponzora však šly ruku v ruce i finanční problémy, které vyústily až v pád týmu do druhé ligy v sezoně 2006/2007. Po dvou letech se klubu nicméně podařil návrat díky nákupu prvoligové licence od Čáslavi.

V současnosti zažívá 1. FC Slovácko svá nejúspěšnější léta

Do povědomí fanoušků bylo 1. FC Slovácko dlouho zapsáno jako průměrný ligový klub pohybující se konstantně ve středu prvoligové tabulky. V poslední době však v souvislosti s koncepční prací trenéra Martina Svědíka došlo k zásadní změně, když se klub prezentuje atraktivním útočným fotbalem a podařilo se mu probojovat i do evropských fotbalových pohárů. V probíhající sezoně mají tamní hráči příležitost poměřit se s takovým evropskými velikány, jako je Partizan Bělehrad, 1. FC Kolín nad Rýnem nebo OGC Nice.

Ve Slovácku působila celá řada známých hráčů

V nedávné minulosti oblékala dres klubu řada výborných českých fotbalistů z reprezentačními zkušenostmi, z nichž je možné jmenovat Aleše Urbánka, Tomáše Abrháma, Lukáše Zelenku, Petra Švancaru nebo Libora Doška. Posledně jmenovaný člen Klubu ligových kanonýrů je současně i nejlepším prvoligovým střelcem v historii klubu, když zde vsítil 52 branek.

V současné době svými výkony na tribunu diváky lákají mimo jiné Michal Kadlec, Milan Petržela nebo Ondřej Mihálik. Pokud bude slovácký klub pokračovat v nastoleném trendu, odkrývá se před ním patrně světlá perspektiva a diváci se rozhodně mají v blízké budoucnosti na co těšit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *