Rubriky
Fotbalové kluby

FK Teplice

Fotbalový klub Teplice je klub pocházející z Ústeckého kraje, který vyhrál třikrát Český fotbalový pohár. Domácí zápasy se hrají na stadionu Na Stínadlech, který má kapacitu 18 221.
 

Fotbalový klub FK Teplice

Původní fotbalový klub byl německý Teplitzer Fußball-Klub, který byl založen roku 1903. Český fotbalový klub v Teplicích vznikl roku 1945, jmenoval se SK Teplice – Šanov. Během let se objevoval v druhé i třetí lize, dnes je však v první lize.

Ve fotbalové sezóně 1998/99 zůstaly Teplice na druhém místě, což je jejich největší úspěch, kterého dosáhly.

Trenérem tohoto fotbalového klubu je Jiří Jarošík. Vzešly z něj i významné fotbalové osobnosti jako Josef Masopust, Michal Bílek nebo Pavel Verbíř. Cílem FK Teplice je rozvoj klubových aktivit a popularizace regionu ve sportovním odvětví.

Klub má sociální odpovědnost a v roce 2020 založil Nadační fond FK Teplice, kdy se snaží pomáhat potřebným a různým organizacím v bohulibé činnosti. Věnují se také životnímu prostředí. 

Český fotbal a jeho hodnoty

FK Teplice má své zásady a razí několik sportovních hesel, které chtějí propagovat mezi širokou veřejností a hlavně pro mládež. Drží se podkrušnohorských tradic a své bohaté fotbalové historie. Jejich barvami jsou žlutá a modrá a na jejich stadionu trénují muži, ženy i dorost.

Fanouškovská základna je široká. Členství ve fanklubu má různé výhody, jako například permanentní vstupenku. Ve fanklubu si můžete koupit žluté tričko s logem, čepici, placatici nebo šálu. Prodej vstupenek je i elektronicky a na stadion se provádějí prohlídky do míst, kam se běžně fanoušek nemůže dostat. Prohlídka nabízí kabinu hostů i domácích, síň slávy s poháry, tiskové středisko, kde trenéři hodnotí každé utkání. FK Teplice je fotbalový klub s vizí do budoucna a snahou stále se udržet na domácí scéně v první lize.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *