Rubriky
Fotbalové kluby

FC Trinity Zlín

Český fotbalový klub FC Trinity Zlín je součástí nejvyšší Fortuna ligy nepřetržitě od sezóny 2015/16. Tento klub má dlouhou tradici, vznikl v roce 1919 pod názvem SK Zlín.

Své domácí zápasy hrají fotbalisté Zlína na stadionu Letná ve Zlíně s kapacitou 5 898 diváků. Otevřen byl již v roce 1953.

Klub má přezdívku „ševci“, jeho barvami jsou žlutá a modrá. Majitelem a zároveň předsedou FC Trinity Zlín je Zdeněk Červenka, generálním manažerem Zdeněk Grygera. Hráče Zlína aktuálně trénuje Jan Jelínek.

FC Trinity Zlín – úspěchy

Ve své dlouhé historii FC Trinity Zlín nikdy český ligový titul získat nedokázal. Nejlepším umístěním tohoto klubu jsou dvě 3. místa ještě z ligové soutěže protektorátu Čechy a Morava ze sezón 1942/43 a 1943/44, které vybojoval pod názvem SK Baťa Zlín.

Co se týče Českého poháru, v něm byl Zlín už úspěšnější – vlastní 2 celkové triumfy. V sezóně 1969/70 získal Zlín tento pohár ještě pod názvem TJ Gottwaldov. Obrovským překvapením pak byl triumf v poháru v sezóně 2016/17, dosažený pod názvem FC Fastav Zlín.

Díky tomuto vítězství byl pro sezónu 2017/18 Zlín nasazený také přímo do základní skupiny Evropské ligy, což je dodnes jeho nejvýraznějším úspěchem na evropské scéně. Ve skupině si ale zlínští připsali pouze 2 body za domácí remízy s týmy FC Kodaň a Sheriff Tiraspol a skončili poslední.

Historicky se Zlín kromě EL 2017/18 představil na evropské scéně pouze v Poháru vítězů pohárů 1970/71 a v Poháru Intertoto 2004 a 2005. Nikde si výraznější úspěch nepřipsal.

FC Trinity Zlín – úspěšní hráči

Za nejznámější hráče, kteří v minulosti oblékali zlínský dres, lze označit 2 Zdeňky – Nehodu a Grygeru.
Zdeněk Nehoda byl součástí slavné party, která vyhrála ME 1976. Za Zlín nastupoval mezi lety 1967-1971 v začátku své kariéry. Známý je hlavně díky působení v Dukle Praha, byl to ale Zlín, kde začínal.

Bývalý český reprezentant Zdeněk Grygera ve Zlíně také fotbalově vyrůstal. Prošel jeho mládežnickými výběry a také A-týmem. Poté se stal během své kariéry oporou takových klubů, jakými jsou Ajax Amsterdam či Juventus Turín.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *