Rubriky
Fanoušci

Fanoušci FC Slovácko

O fotbalových klubech a jejich historii toho možná víte dost. Kolik toho ale skutečně víme o těch, bez nichž by fotbal rozhodně nebyl tím, čím je dnes, tedy o fanoušcích? Ač stojí zdánlivě v pozadí, jsou pro chod každého družstva neméně důležití. Dokazují to i ti, kteří jsou věrní 1. FC Slovácko. 

Oficiální web 1. FC Slovácko

FC Slovácko je český profesionální fotbalový klub, který sídlí v Uherském Hradišti. Od sezóny 2009/10 je součástí české nejvyšší fotbalové soutěže. Podobně jako jiné fotbalové týmy má i moravský klub své věrné fanoušky.

V současné době se příznivci fotbalu sdružují především prostřednictvím webových stránek na adrese https://www.fcslovacko.com

Pozor, stejná doména s koncovkou .cz patří přímo fotbalovému klubu. I ten samozřejmě na své příznivce pamatuje. Součástí tohoto webu je pak i fanzóna, která nabízí ke stažení užitečné materiály, jako je například plánek stadionu nebo logo ke stažení.

Pro aktivní propojení s fanoušky navíc nemohou chybět ani sociální sítě, které tvoří profil na Facebooku, Twitteru a Instagramu a TV Slovácko, což je vlastní Youtube kanál.

Na adrese https://www.fnshp.cz/fcslovacko se pak nachází oficiální fanshop, kde je možno zakoupit merch v podobě dresů, oblečení a dalších doplňků. Ty obsahují nejen logo týmu, ale zároveň hrdě upozorňují na to, odkud pocházejí, neboť úzce odkazují na folklórní tradici oblasti Slovácka.

Fotbalový tým vydává i vlastní zpravodaj, a to pod názvem My jsme Slovácko. My jsme Slovácko se taktéž stalo mottem, které je poznávacím znamením fanoušků fotbalového týmu. Doprovází je na sociálních sítích i na stadionu.
 

Fanouškovský portál webu 1. FC Slovácko

 
Sami fanoušci tohoto klubu se zpočátku sdružovali pod názvem FanClub Synot, ten se nicméně v praxi nikdy příliš neujal.
O podporu svého týmu se fanoušci starají skutečně vehementně a na stadionech se stávají nepřehlédnutelnou kulisou. Všeobecně známým pojmem se stalo označení Fanaticos, jak si začali skalní příznivci říkat. To se samozřejmě promítlo i do fungování na internetu, nicméně v současné době web pod tímto názvem již nenajdeme a fotbaloví nadšenci jsou tak spojeni pouze s názvem klubu.

Součástí fanouškovského webu https://www.fcslovacko.com je rovněž diskusní fórum. To slouží v první řadě ke sdílení informací ohledně týmu. Do této sekce lze zařadit příchody a odchody hráčů, také jednotlivé zranění a další změny.

Speciální diskuse je vyhrazena českému klubovému fotbalu, ale i evropským fotbalovým soutěžím. Jednotlivá témata se věnují zápasům a výsledkům Gambrinus ligy, dále zahraničním soutěžím, reprezentaci nebo Lize mistrů UEFA.
Stejně tak se v internetové diskusi shromažďují podrobnější informace ohledně výjezdů fanoušků na hřiště soupeřů.
 

Fanoušci 1. FC Slovácko naživo

 
Ty nebyly vždy zcela bezproblémové a nejednou dění na stadionu připomnělo, že o sobě fanoušci umí dát patřičně vědět. V roce 2021 na jaře po skončení ligového utkání, ve kterém si 1. FC Slovácko zajistilo účast v evropských pohárech, došlo k incidentu, kdy fanoušci napadli dvojici členů Policie ČR. Stalo se tak před restaurací Krček v Uherském Hradišti.

Konflikt následně byl postoupen k došetření uherskohradišťským kriminalistům. Celkem 5 osob bylo následně zadrženo pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě a výtržnictví.
Nebyla to ostatně první podobná situace. Už v roce 2017 musela policie zasahovat na fotbalovém stadionu Letná ve Zlíně při utkání mezi týmy FC Fastav Zlín a 1. FC Slovácko. Zápas vyhodnotila policie jako rizikový již předem.

Obavy se naplnily a celkem 7 fanoušků hostujícího týmu nakonec zápas zhlédnout vůbec nemohlo, neboť byli policií zajištěni a posléze předvedeni na policejní služebnu. Jak informovala posléze policie, dopustili se přestupků proti veřejnému pořádku.

Po skončení zápasu se fanoušci týmu domácího pokusili při odjezdu napadnout své rivaly. V tom jim bylo nejprve policií zabráněno, posléze ovšem došlo k útoku dýmovnicemi a světlicemi na kolonu odjíždějících autobusů, jak opět oficiálně uvedli zástupci policie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *